PROPOZICE ZÁVODU

 

3. VitaSport desítka na Větruši

 

Sobota 22. června 2019, Větruše, Fibichova ul., Ústí nad Labem

Hlavní partner závodu: www.vitasport.cz

Zajištění loňské akce bylo uskutečněno za finanční podpory Městského obvodu Ústí nad Labem - město. Loňský ročník probíhal pod záštitou místostarosty Městského obvodu Ústí nad Labem - město Karla Kariky.

Pořadatel: Veronika Vágnerová, e-mail: usteckymaraton@seznam.cz, www.usteckymaraton.cz, mobil: 777 609 600, facebook

Trať: 10km, 55% trail, 41% vedlejší silnice a 4% stará panelka. Start/cíl 211m n.m., nejvyšší bod 453 m n.m. viz mapa ZDE a záznam z GPS ZDE. Událost na facebooku ZDE a 1. ročník ZDE. Trasa nabízí nádherné výhledy na Labské údolí nad Vaňovskými vodopády, na hrad Střekov, zdymadla a velmi rozmanitou a místy technicky náročnou trať. Nechybí zde výběhy ani seběhy a lesní vlnité cestičky s několika vyhlídkami. Od 4.5km je trať převážně z kopce nebo jen mírně vlnitá.

 

Čas startu: 11:00 hodin

Popis trati: Start a cíl je cca 150m od parkoviště u Větruše, za bludištěm v ulici Na Větruši, cca 50m směrem od křižovatky s ulicí Fibichova. Trať vede cestou 1,1km ulicí Na Větruši kolem zahrádkářské kolonie Větruš až na Solní stezku, kde následuje 0,4km úsek po staré panelce. Poté následuje úsek 4,1km po silnici až do Hostovic, dále vlevo po hlavní silnici až na další odbočkou vlevo do Podlešína. V Podlešíně se sbíhá ze silnice vlevo a napojuje se na žlutou turistickou značku, kde trať pokračuje po cestě zbývajících 4,1km. V místě křížení turistických tras se napojuje vlevo na zelenou turistickou značku až do napojení na Solní stezku vpravo, po které se shodně doběhne zpět do startu/cíle. Na nepřehledných místech bude trať na zemi doznačena šipkami či vodicími čarami vápnem. Časový limit jsou 2 hodiny. Občerstvení (voda, hroznový cukr) bude k dispozici na 5,6km (v místě seběhu ze silnice vlevo a napojení se na žlutou turistickou značku), v cíli voda a melouny.

Přihlášky (registrace): on-line od 1.1.2019 do 21.6.2019 do 12hod. ZDE nebo na místě v den závodu od 9:00 do 10:00 hodin.

Prezentace: v den závodu od 9:00 do 10:30 hodin (pozor, neuhrazené registrace pouze do 10:00 hodin).

Kategorie: Muži: do 39, 40-49, 50-59, 60+    Ženy: do 39, 40-49, 50+ 
O zařazení do příslušné kategorie rozhoduje pohlaví a rok narození. Při nedosažení alespoň 3 závodníků v dané kategorii si pořadatel vyhrazuje právo na sloučení dané kategorie.

Startovné: V ceně startovného jsou kvalitní české kompresní návleky ve velikosti S/M-L/XL nebo funkční běžecké ponožky ve velikosti S-XL nebo tubus nebo obdobný běžecký sortiment + medaile v cíli.
při platbě předem - 120 Kč
při platbě na místě v den závodu - 300 Kč
Platba předem na účet 2700913977/2010 nebo hotově na místě v den závodu od 9:00 do 10:00 hodin. Platby se párují hromadně 1x za týden.

Servis pro závodníky: Občerstvení po závodě (voda, melouny), WC (9-13 hodin) a sprchy (12-13 hodin) jsou zajištěny v objektu tenisových kurtů. V objektu tenisových kurtů možnost zakoupení občerstvení.

Pravidla: Závod je určen běžcům od 18 let. Organizátoři nepřebírají zodpovědnost za škody na majetku nebo zdraví související s účastí na závodě nebo jeho návštěvou. Závodník je povinen mít během závodu viditelně připevněné startovní číslo na přední části těla (hruď nebo břicho). Každý závodník odpovídá za svůj zdravotní stav dle vyhlášky 391/2013 Sb. Závod se koná za plného silničního provozu a každý závodník je povinen dodržovat pravidla silničního provozu. Přísný zákaz pohybu mimo trať, poškozování lesního porostu a odhazování odpadků a kelímků na trati dále než 100m od občerstvovací stanice. Při nesplnění těchto podmínek či nedodržení trati může být závodník diskvalifikován. Startovní čísla je nutné vrátit. Při neúčasti je možné převést uhrazené startovné na jiného závodníka. Žádost je nutné zaslat e-mailem s uvedením údajů o původním a novém závodníkovi, popř. předložit písemně při prezentaci. Závodník před závodem podepisuje souhlas s uváděním osobních údajů ve výsledcích závodu a v poháru Ústecká VitaSport liga a k použití fotografií vztahujících se k závodu k dokumentaci a propagaci závodu a poháru Ústecká VitaSport liga.

Vyhlášení a ceny: Vyhlášení vítězů proběhne cca ve 13:00 hodin. Závodník, který se nedostaví na vyhlášení vítězů, ztrácí nárok na cenu. Diplomy a věcné ceny pro první 3 v každé kategorii.

GPS startu:
50.6542264N, 14.0376633E

Parkování: parkoviště cca 150m od startu/cíle

Výsledky: zde, na bezvabeh.cz a behej.com

Fotogalerie: odkazy na fotky budou zde, zašlete nám odkazy na vaše alba